Czy certyfikaty online mają dziś sens?

Piotr Maczuga
Na rynku znajdziecie całą masę opracowań i list wymieniających to, co jest najważniejsze w edukacji cyfrowej. Prawie wszystkie z nich skupiają się na osobie edukatora. Liczy się skuteczność, atrakcyjność, zdolność do budowania zaangażowania wśród odbiorców. A co, jeśli spojrzymy na proces z punktu widzenia ucznia? Oto 11 punktów, które - moim zdaniem - świadczą o rzetelnej edukacji. Tych elementów szukajcie na rynku, a nie zawiedziecie się.
Nasz manifest nazwaliśmy White Hat Education - w nawiązaniu do starych westernów, w których często ci dobrzy, niejednokrotnie niesłusznie skazywani na porażkę, mieli właśnie białe nakrycia głowy. W odróżnieniu od czarnych charakterów, w czarnych kapeluszach. Taki świat był prosty w identyfikacji tego, co dobre, a co nie.

White Hat nawiązuje też do działań z dziedziny SEO/SEM, gdzie działaniami w "czarnym kapeluszu" nazywa się wszystkie te czynności, które niekoniecznie są w stu procentach etyczne, ale skuteczne. W odróżnieniu od "białych kapeluszy", które nie uznają a priori, że cel uświęca środki.

Dziś zrozumienie procesów, które rządzą rewolucją ed-tech jest kluczowe, ponieważ pomaga uniknąć przykrych niespodzianek i sytuacji, gdy dobry - zdawałoby się - nauczyciel, staje się marnym komiwojażerem.

Oto nasz manifest, który ułatwi każdemu poszukiwanie wartości w edukacji:

Wyjdź z czytelną ofertą

Normal text.

Dokumentuj kwalifikacje i osiągnięcia

Normal text.

Bądź wolny od ideologii

Normal text.

Opieraj się na czymś

Normal text.

Zredefiniuj własne korzyści

Normal text.

...i zapomnij o nich na chwilę

Normal text.

Zapewnij dwukierunkowość

Normal text.

Zapewnij bezpośredniość

Normal text.

Wyważ racje wszystkich stron nauczania

Normal text.

Nie wyciągaj ze stada

Normal text.

Podważaj paradygmaty

Normal text.
Drag to resize
Normal text.

Dołącz bezpłatnie

Akademia Digital Creator czeka na Ciebie!
Write your awesome label here.
Created with